Rusya’dan Türkiye’ye kereste ve orman ürünleri ihracatl

Rusya’dan Türkiye’ye kereste ve orman ürünleri ihracatl

LOGEKSİM şirketi, Rusya’dan Türkiye’ye kereste ve orman ürünleri ihracatına başladığını gururla bildirir.

Bilindiği üzere, kereste ve orman ürünleri ihracatı, uluslar arası düzeyde gerçekleştirilmesi zor bir ihracattır. Sezonluk ürünlerin hazırlanması, ürünlerin taşınmasında yaşanan zorluklar, ürünlerin hazırlandığı yerlerdeki ağır iklim koşulları, sağlık belgeleri ile ilgili talepler, yerel gümrüklerdeki meşakkatli prosedürler vs. bu ihracatı zor hale getiren durumlardır.

Tüm bu zorluklara rağmen, Logeksim Rusya’dan Türkiye’ye ilk kesintisiz kereste sevkiyatını yapan firma olarak kayıtlara geçmiştir. Bu ihracatın ana ürünü, GOST 9462-88 standartlarına tamamıyla uyan huş ağacı tomruklarıdır.

Logeksim firması, Rusya Federasyonunun Kirov, Kostroma, Vladimir ve Udmutriya gibi bölgelerinde stratejik anlaşmalar ile ihracatını sağlamlaştırmıştır. Bu bölgeler, Rusya ve Türkiye’de olduğu gibi dünyanın her bölgesinde yüksek kalitede huş ağacı tomrukları ile isim yapmıştır. Bu ağaçların özellikleri yüksek yoğunlukta olması, öz kısmının çapının küçük olması, yamukluk ve çatlaklar olmamasıdır.

Uzmanlarımız ağaç ve orman ürünlerinin kalitesini yakından takip etmektedir. Müşterilerimize istedikleri uzunlukta, çapı 18cm’den başlayarak (kabuksuz) ağaçlar temin etmekteyiz. Üreticilerden alınma safhasında tüm ürünler, kabul gören metodlarla sıkı bir denetim ve kontrol aşamasından geçmektedir. Yılların deneyimi ile uzman ekiplerimiz, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda sadece en kalite ürünleri temin etmektedir.

Orman ürünlerinin, özellikle kabuksuz tomrukların maliyet fiyatlarında, lojistik büyük bir yer tutmaktadır. Logeksim ise Rusya içi ve uluslar arası taşımacılık deneyimi sayesinde tüm lojistik imkanları optimize etmiştir. Böylece maliyet fiyatları minimize edilirken, aynı zamanda ürünlerin taşıma esnasındaki güvenliği de sağlanmış bulunmaktadır.

Logeksim şirketi, Rusya’nın en büyük demiryolları taşımacıları olarak bilinen “RJD” ve “TRANSLES” ile partner olarak, demiryolu taşımacılığında en iyi hizmeti en uygun fiyatlara almaktadır.

Bilindiği üzere, Rusya’dan Türkiye’ye büyük miktarlarda hammadde getirilmesinin en uygun yöntemi deniz yolunu kullanmaktır.Logeksim bu yöntemi kullanarak, öncelikle ürünleri limanlarda konsolide edip, bütün ürünlerin kalite kontrolü tekrardan yapılarak ve sağlık kontrolleri standartlarına uygunluğu tescil edilerek, ürünleri sevkiyata hazır hale getirmektedir.Bu sayede ihracata hazır hale getirilen ürünlerin Türk standartlarına uygunluğu garanti altına alınmaktadır. Her parti ürün uluslar arası uygunluk sertifikalarına ve tüm standartlara uygun olup, bir kez daha kontrol edilerek son aşamaya getirilmektedir.

Deniz yolu taşımacılığının gayet karışık bir süreç olduğu göz önüne alınırsa, bu işi Logeksim şirketinin yaptığı gibi en üst düzeyde profesyonellik ve deneyim ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Müşterilerimizin taleplerine göre Logeksim geminin ayarlanması ve ürünlerin sigortalanması gibi süreçleri profesyonelce gerçekleştirmektedir. Müşterilerimiz bu süreci kendileri üstlenmek ister ise, Logeksim limandaki bütün gerekli hizmetleri sağlamaktadır.

Ürünlerin gemiye yüklenme süreci de dikkatle takip edilerek, vinç ve gemi güvertesindeki efektif çalışmalar sayesinde maliyetler olabildiğince azaltılmaktadır.

Şimdiden bir çok Türk şirketi ürünlerimizin kalitesini görmüş, lojistik stratejilerimiz ve düzenli sevkiyatımızdan yararlanmaya başlamışlardır.

Müşterilerimiz arasında İstanbul, Samsun ve Ankara olmak üzere bir çok ilden kontrplak ve mobilya üreticileridir.Logeksim tüm müşterilerimizin taleplerini ayrı ayrı ele alıp, istedikleri ölçü ve standartlardaki en kaliteli ürünleri temin etmektedir.Eğer ki huş ağaçı tomrukları veya başka orman ürünleri ile ilgileniyorsanız, size yardımcı olmaktan memnun olacağız.En iyi fiyatlarla en kalite ürünleri sizlere sunarken, istediğiniz yöntemi kullanmanızı sağlıyoruz. (FOB,CİF vb.)

Ayrıca Rusya’dan talep ettiğiniz herhangi bir ürünün bulunmasında sizlere danışmanlık sağlamaktayız.Uzmanlarımız taleplerinizi dikkatle inceleyerek, sizlere en uygun hizmeti sağlamayı amaçlamaktadır.On-line talep formu doldurarak, uzmanlarımızın sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

-->