Soru ve Cevaplar

Soru ve Cevaplar

 

İthal mallar i̇çi̇n belge alinmasinin zorunluluğu hakkinda

TP.TC 017/2011 ‘’ Hafif Sanayi Mallarının Güvenliği’’ yasasına kadar korse ürünlerine gümrük sertifikasyonu alma zorunluluğu bulunmuyordu. Bu yasa RF 01.12.2009 No982 içtihatı gereğince ürünlerin gümrük beyannamesi, sertifika ve deklarasyonlarının bulunmasını zorunluluğuna istinaden çıkarılmıştır. Fakat TP TC 017/2011 No92 yasasının kapsamlarının genişletilmesi ve 01.01.2013 yılında yürürlüğe girmesinden itibaren, diğer tekstil ürünlerinde olduğu gibi korselere de resmi gümrük beyannamesi, sertifika ve deklarasyon zorunluluğu getirilmiştir.

 

Türki̇ye’de gümrükleme yapmanin detaylari hakkinda

TP TC 007/2011 No 797 sayılı ‘’ Çocuk ve genç giyim ürünleri güvenliği’’ yasanın kapsama süreci 23.10.2011’den 15.02.2014 tarihine kadardır ve yasanın geçiş süresi son tarihi, yani 15.02.2014’dir. Yasanın ‘’Gümrük esasları ile uyum zorunluluğu’’ 15.02.2014’den 01.06.2014 tarihinden itibaren yeni içtihat ve tüzüğe uyumlu şekilde düzenlenecektir.

Bunun dışında Türk tekstili ve ayakkabı ürünleri hakkında farklı bir düzenleme bulunmamaktadır.

 

Teksti̇l ürünleri̇ i̇çi̇n gerekli̇ belgeler hakkinda

Tüm ithal mallar için, hangi ülkeden gelirse gelsin, prosedür aynıdır. Resmi devlet kaydı şu çocuk giyim ürünleri için talep edilmektedir; Sağlık ve hijyen prosedürleri baz alınarak çocuk pedleri,bezleri ve donları, ayrıca hijyenik pamuk ürünleri

— 3 yaşına kadar olan örme ve tekstil ürünleri (1.segment);

— 3 yaşına kadar olan trikotaj çorap ürünleri;

— 3 yaşına kadar olan trikotaj şapka-baş aksesuarları;

— 0-1 yaş yeni doğmuşlar için olan ürünler.

— Gerekli olan belgeler – SGR şu deklarasyonları ile (Gümrük uyumluluk belgeleri, teknik üretim uyumluluk belgeleri):

— SGR + DS TP TC ise bütün 3 yaş üstü ürünleri için geçerlidir.

— Ayrıca Gümrük Düzenlemeleri uyarınca sertifikasyonların da yapılması gerekmektedir.

 

Küçük parti̇lerle mal gönderi̇mi̇ hakkinda

1. Küçük partiler halinde hava yolu ile mal gönderimi hakkındaki fiyat listemizi mail adresinize gönderebiliriz. Belgeler hakkında ise müşteri temsilcilerimiz size ulaşıp gerekli tüm detayları anlatabilir.

2. Diğer kargo şirketlerinin aksine, şirketimizde ‘kapıya teslim’ hizmeti mevcuttur.

3. Gümrük ve diğer yasal prosedürler için gerekli belgelerin hepsini hazırlamaktayız.

 

Sevki̇yatin garanti̇leri̇ ve belge paketleri̇ hakkinda

1. Şirket politikası olarak tüm gümrükleme işlemlerimiz ve ödemeler tamamen resmi şekilde yapılmaktadır.

2.Müşteri temsilcilerimiz sizin için tüm hesaplamaları yapıp gümrükleme dahil bütün fiyatları göndereceklerdir.

3.Şirketimizde büyük parti gönderimler için tekstil ve ayakkabı ürünleri için indirim uygulanmaktadır.

4.Diğer kargo şirketlerinin aksine, kapıdan kapıya servisimiz vardır.

5.Sizin ile imzalayacağımız kontrat dahilinde tüm resmi ve gerekli belgeler tarafınıza verilecektir.Firmamız Türkiye’den yapılan her sevkiyatın finansal sorumluluğunu tamamen üstlenmektedir.

 

Yasal olmayan kargolarin fi̇yatlari hakkinda

Şunu bilmenizde fayda var ki, gümrük sahasında sentetik ve yün ürünlerinin kodları farklıdır, Logeksim firması olarak tamamen resmi kodlar ve kurallara sadık kaldığımız için bu şekilde bir fiyat farkı oluşmaktadır. Sentetik ve yün ürünlerini aynı fiyata taşıyan bir firmanın, resmi gümrükleme yapma şansı bulunmamaktadır.

 

Üreti̇mi̇n türki̇ye’ye taşinmasi hakkinda

Ayakkabı sektöründeki tanınırlığımız ve prestijimiz göz önünde bulundurularak, bu sektördeki bağlantılarımız sayesinde size aradığınız özelliklere uygun üreticiler bulabiliriz.

En kısa sürede bulunacak firmalardan hangisini tercih ederseniz, o firmanın stabil ve güvenilir bir üretim gerçekleştirmesini sizler için garanti altına almaktayız.

Yapacağımız anlaşma ve kontrat dahilinde dilediğiniz garantiler size verilip, sevkiyatlarınızın tüm finansal sorumluluğunu da ayrıca üstlenmekteyiz.

Tüm fiyatlandırmalar temsilcilerimizce tarafınıza gönderilecektir.

 

Rusya’ya sevki̇yatin kali̇tesi̇ hakkinda

Mallarınızı , ürünlerin özelliklerini de hesaba katarak size uygun şekilde taşımaktayız.Gerekirse askılık ve ayaklık da taşıma hizmeti sırasında kullanılmaktadır. Müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek bu ve diğer konular ile alakalı en detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

-->